ACPM IT Tanácsadó Kft.
Vezetőknek, HR szakembereknek, illetve mindazoknak ajánljuk, akiknek érdeke, hogy a szervezetükben kialakuljon a hatékonyságot növelő bizalmi légkör, konfliktusokat megfelelően kezelő szervezeti kultúra.
A képzés helyszíne: Budapest
A workshop nem csupán elméleti tudást és konfliktuskezelés-technikai gyakorlatokat közvetít, hanem a kiscsoportos munkaformában a valós, résztvevők által hozott, megoldásra váró szervezeti konfliktusok elemzésével, közös stratégia alkotással is gazdagítjuk a csoportmunkát, segítjük egymást a problémakezelésben.
A konfliktusok megoldása és helyes kezelése érdemben fejleszti a munkahelyi csapat belső és külső kommunikációját, erősíti a csoport ellenállóképességét. Cél, hogy a résztvevők az elhúzódó, a csoport teljesítményét negatívan befolyásoló konfliktusokat képesek legyenek a megoldás irányába elmozdítani.
Erdei Sándor
Executive mediátor
Oktató-tréner
HR és konfliktus tanácsadó
Ha egy csapatban nem megy jól a konfliktusok kezelése, ott az együttműködés is megakad, ezek megoldásában támogatom a hozzám forduló szervezeteket. Sok esetben egy csapatnak az is nehezen megy, hogy a sikertelenségük gyökérokait, a felszín alatt meghúzódó nézeteltéréseket, eltérő érdekirányokat beazonosítsák, ezek feltárásában, kezelésében segítek.
Szolgáltatói erősségek:
25 év vezetői ebből 15 év felsővezetői tapasztalat
18 év vitarendezői, mediátori tapasztalat.
Integráló személyiség, coaching típusú vezetéstechnikák gyakorlati alkalmazása.
• DISC alapú hatékony kommunikáció a konfliktuskezelésben
• A konfliktusok lelki és rendszerszintű okai, feltáró folyamata
• Konkrét esetek konfliktuskezelési stratégiáinak megalkotása a résztvevőkkel.
DISC-modell a konfliktusmenedzsmentben
A munkahelyi csapat együttműködése kapcsán a stílusok hol jobban, hol pedig kevésbé illeszkednek egymáshoz. Ha nagyon eltérő megközelítésük, igényeik, elvárásaik vannak, akkor az frusztrációhoz és végső soron konfliktushoz is vezethet.
A konfliktushelyzetekben, annak megoldásában alapvető fontosságú, hogy ismerjük fel a másik konfliktushoz való viszonyát.
Lényeges nem csak felismerni, de alkalmazkodni is a másik működéséhez, illetve bizonyos mértékig hatással lenni rá, befolyásolni azt.
Ehhez nyújt a workshop hasznosítható nézőpontokat, élményszerű gyakorlatokat.
MIKOR ÉRDEMES JELENTKEZNI A WORKSHOPRA?
• Ha azt tapasztalod, hogy a szervezetedben nem megfelelő a kommunikáció és ez gyakran vezet félreértésekhez, hibákhoz, mulasztásokhoz.
• Ha azt látod, hogy a kollégák klikkesednek, gúnyos összenézések, ironikus beszólások jelennek meg a kommunikációban, feszült a hangulat.
• Ha pletyka útján terjednek különféle sokszor még munkához sem kapcsolódó információk.
• Ha gyakorta tapasztalsz a panaszkodást a kollégák, vezetők részéről.
• Ha találkozol a szervezetben motiválatlan munkatársakkal.
• Ha az alkalmazottak gyorsan cserélődnek.
• Ha gyakoriak a megbetegedések a cégnél.
• Ha a vezetői kör kapkodó, frusztráltnak, tehetetlennek, bizonytalannak érzi magát.
• Ha a szervezet eredményessége csökken: magas a selejtszám, a csapat nem hozza a várt teljesítményértékeket, határidőcsúszások, nem jól teljesített rendelések.
Jelentkezz még ma a képzésünkre, hogy lépést tarthass a munkaerőpiac kihívásaival!